poniedziałek, 26 września 2016

Fashion week dla wszystkich, czyli pokaz mody w Galerii Bałtyckiej

Wrzesień to miesiąc, który w świecie mody kojarzy się z hasłem "fashion week". W najbardziej modowych miastach świata projektanci prezentują najnowsze kolekcje na nadchodzący sezon. Niestety nie każdy może pojawić się na tak prestiżowym wydarzeniu. O tych, którzy lubią modę i pokazy zadbała Galeria Bałtycka w Gdańsku.


Pokaz Mody - jesień / zima 2016 to impreza, która w miniony weekend odbyła się w jednej z gdańskich galerii. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć najnowsze kolekcje z wybranych sklepów mieszczących się na terenie centrum handlowego. Swoje ubrania zaprezentowały m.in. marki takie jak: Big Star, Cubus, Cropp, Vistula czy Peek & Cloppenburg.


Przez dwa dni modele i modelki o różnych, a przede wszystkim normalnych rozmiarach i sylwetkach prezentowali najnowsze trendy. Dzięki temu potencjalni klienci mogli zobaczyć ubrania ze sklepów w "akcji".


Duży plus należy się organizatorom za różnorodność modeli. W przeciwieństwie do prawdziwego fashion week, gdzie na wybiegu dominują raczej niewiarygodnie chude modelki, tu zadbano o to, żeby pojawiły się prawdziwe kobiety, takie jak każda z nas, o normalnych kształtach.


Kolekcje, które mieliśmy okazje oglądać na pokazie w Galerii Bałtyckiej może i nie były high fashion, ale większość z nas po prostu nie odważyłoby się wyjść na ulicę w kreacjach prezentowanych np. na New York Fashion Week. Na wybiegu pojawiły się stylizacje, które każdy z widzów może kupić w galerii w przystępnych cenach i które idealnie sprawdzą się na codzień.

Dodatkowo widzowie mogli podpatrywać co dzieje się za kulisami i jak do pokazów przygotowuje się cała ekipa. Sam wybieg również zasługuje na pochwałę. Jak na taki event był w sam raz, a z telebimem w tle spisał się świetnie.