piątek, 9 grudnia 2016

3 sposoby na nie zwariowanie przed świętami

Boże Narodzenie zbliża się dużymi krokami, a Ty masz pełno pracy i nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, nie daj się zwariować. Dzisiaj przygotowałam krótki poradnik, jak nie wpaść w szał przed świętami. 1. Planuj, planuj i jeszcze raz planuj
Kluczem do bezstresowych świąt (choć nie wiem, czy w rzeczywistości takie istnieją) jest planowanie. Ja akurat uwielbiam planować i robić przeróżne listy. Już teraz zapiszcie sobie co jeszcze musicie zrobić przed wigilią. Zróbcie listę prezentów, które chcecie kupić. Dobrze jest też wcześniej wiedzieć, co ma być prezentem dla danej osoby, inaczej łatwo jest wpaść w zakupowy szał i wydać pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Pamiętaj, nie zostawiaj kupna prezentów na ostatnią chwilę. A jeśli chodzenie po sklepach to nie twoja bajka, zrób zakupy online. Tylko nie zapomnij zabrać się za to wcześniej, jeśli chcesz, żeby kurier dostarczył prezenty na czas. Zrób też listę potraw, które musisz przygotować i wszystkich składników, które potrzebujesz.

2. Zrób coś dla siebie 
Każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu. Myślami jesteś już przy wigilijnym stole? Ciągle myślisz co jeszcze musisz kupić? Zapomnij na chwile o świątecznym szale i odpręż się. Przeczytaj książkę, która od dawna czeka aż zdejmiesz ją z półki albo zrób sobie długą relaksacyjną kąpiel, która pozwoli Ci naładować baterie. Dobrym pomysłem na relaks może też być kino. Wybierz się do niego ze znajomymi.

3. Zaangażuj rodzinę 
Jeśli w tym roku to Ty przygotowujesz kolację wigilijną koniecznie zadbaj o to, żeby sprawiedliwie podzielić obowiązki z rodziną. Umówcie się, że każdy przygotuje kilka konkretnych potraw, a domowników, którzy nie garną się do pracy w kuchni zaangażuj w porządki. Nie pozwól, żeby wszystko było na twojej głowie.