wtorek, 18 kwietnia 2017

Baśnie Barda Beedle'a [RECENZJA]

O Baśniach Barda Beedle'a J.K. Rowling wspomina w książce Harry Potter i Insygnia Śmierci. Teraz każdy z nas może stać się ich właścicielem. Przeczytajcie co sądzę o tej książce. 

Piękna okładka i ilustracje to dodatkowy plus tej książki.

Baśnie Barda Beedle'a to zbiór pięciu magicznych opowieści autorstwa J.K. Rowling. Każda z nich jest opatrzona komentarzem Albusa Dumbledora. Książka została wydana w  twardej oprawie, a w środku znajdują się piękne ilustracje, których autorem jest Chorwat Tomislava Tomisa.

Baśnie, które znajdują się w książce to: Czarodziej i skaczący garnek, Fontanna Szczęśliwego Losu, Włochate Serce Czarodzieja, Czara Mara i jej gdaczący pieniek i Opowieść o trzech braciach.
Każda z nich jest napisana przystępnym językiem, zrozumiałym dla każdego. Są krótkie, ale potrafią wciągnąć. Podobnie, jak bajki, które pamiętamy z dzieciństwa, tak i te mają różne przesłania. Lekcje o chciwości, czy głupocie to tylko niektóre wątki poruszane w tej książce.
 Z kolei komentarze Dumbeldora momentami wydają się naciągane. Odniosłam wrażenie, że odgrywają rolę "zapychacza".

Ta książka to pozycja na jeden wieczór. Czyta się ją szybko i przyjemnie, a zamieszczone w niej ilustracje dodatkowo umilają lekturę. Dla fanów Harrego Pottera ta pozycja to must-have. Wszystkie wpływy ze sprzedaży tej książki zostaną przekazane na cele charytatywne.

Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 144
Moja ocena: 6.5/10