piątek, 7 kwietnia 2017

Słodkie prezenty na Wielkanoc

Wielkanoc już prawie za tydzień, a ja kompletnie nie mogę w to uwierzyć. Cały czas wydaje mnie się, że dopiero weszliśmy w nowy rok, a to już czas na święta. Czas leci zdecydowanie za szybko. 


Skoro zbliża się Wielkanoc, zbliżają się też dylematy - co komu kupić i czy w ogóle? Zajączek z reguły przynosi drobiazgi, często są to po prostu słodycze. Mam dla Was kilka propozycji jak można je fajnie podać.

1. Słodki słoiczek 

Na pewno macie w domu jakiś stary słoiczek np. po kawie. Wsypcie do niego słodycze, które chcecie komuś podarować. Słoiczek przewiążcie kokardką, wytnijcie kolorowy bilecik, na którym napiszecie dla kogo jest prezent i gotowe.

Przykładowe słoiczki. Fot. typeandtalk.com

2. Koszyczek pełen słodkości

Przed świętami w sklepach można znaleźć dużo koszyczków. Może to być taki, z którym zazwyczaj idziemy poświęcić pokarm. Wyłóżcie go kolorową bibułą, udekorujcie wstążeczkami, a do środka nasypcie cukierków, czekoladowych jajek (w papierkach) i włóżcie czekoladowego zająca.

3. Słodkie drzewko 

Na pewno nie raz widzieliście drzewka z różnych słodyczy. Może są one trochę kiczowate, ale jeśli zrobimy je sami na pewno sprawimy bliskim radość. Do zrealizowania tego pomysłu będziecie potrzebować doniczkę lub wiaderko, gąbkę florystyczną, wykałaczki i jeden grubszy kijek oraz wybrane przez Was słodycze. Jedną gąbkę musicie umieścić w wiaderku, w nią należy wbić kijek. Drugą gąbkę nakładamy na drugi koniec kijka. Słodycze przyczepiamy do wykałaczek, a te z kolei wbijamy w gąbkę. Możemy dodać też jakieś inne dekoracje, a gąbkę, która jest w doniczce przykryć bibułą.

Drzewko można przystroić na wiele sposobów. fot. galeriaupominkow.com.pl